המרצה: גב' מיקי חרמוני, גב' הילה קנר וגב' קרן מנור־גרימברג.
פתיחת הקורס ב-10.11.2024, בימי ראשון מ-16:00 עד 20:00.
קורס היברידי.
בהוראה מותאמת מתאימים את דרכי ההוראה ואת שיטות הלימוד לצרכיו הייחודיים של כל תלמיד, ליכולות ולקשיים הלימודיים, האקדמיים, החברתיים וההתנהגותיים השונים שעימם הוא מתמודד – בקריאה, בכתיבה, בהבנת הנקרא ובחשבון וזאת במטרה להקל עליו את תהליך הלמידה, לסייע לו להיות לומד עצמאי ולהגביר אצלו את המוטיבציה הפנימית. בכך הלמידה הופכת אפקטיבית יותר ומשמעותית ללומד.
בקורס זה נפתחת לראשונה יחידת הוראה בנושא היבטים רגשיים וחברתיים מתוך ראייה הוליסטית ושלמה, ומתוך ההבנה שיש להסתכל על התלמיד ועל מה שהוא מביא איתו מבחינה רגשית וחברתית כמכלול. יחידה זו תתרום רבות למורים להוראה מותאמת בעבודתם עם התלמיד ותעזור ותתמוך בתהליך הלמידה שיעברו איתו.
כלים דידקטיים לאיתור וזיהוי קשיים לימודיים, תפקודיים והתנהגותיים אצל תלמידים הלומדים בחינוך הרגיל, המשולב והמיוחד.
בניית תכנית התערבות מותאמת לממצאי ההערכה, הכוללת מיומנויות ואסטרטגיות למידה, בדגש על אמצעי הוראה, דרכי תיווך וכדומה (כלים שיסייעו הן למורה והן לתלמיד ביישום תכנית ההתערבות).
כלים וכישורים לזיהוי צורכי התלמידים בתחומים חברתיים ורגשיים.
לבוגרי ובוגרות התוכנית תוענק תעודה בהוראה מותאמת בשפה וחשבון. התעודה תעניק לכם ידע בנושאים של אסטרטגיות למידה ולקויות למידה, היבטים רגשיים וחברתיים של התלמיד ותכשיר אתכם לעבודה עם ילדי גן לקראת מעבר לכיתה א ועם תלמידים בכיתות א–ד.
למה ללמוד לימודי תעודה בגורדון?
מנחה: ד"ר ריטה חורי
מאמנת אישית, מאמנת בהפרעות קשב וריכוז ומאמנת ארגונית עסקית. בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר שני בחינוך מיוחד ובייעוץ חינוכי, תעודת הוראה בחינוך המיוחד ותואר שלישי בחינוך מיוחד. ניהלה בית ספר תיכון לתלמידים לקויי למידה, מרכז לאבחון וטיפול בילדים ומבוגרים עם הפרעות קשב, וכן ניהלה מערך לפיתוח מקצועי למורים בחינוך המיוחד באזור הצפון. היתה ראש החוג לחינוך מיוחד, מרצה בתואר השני ומכשירה מאמנים באימון אישי באקדמית גורדון.